Salı , Haziran 18 2024

Birisi doğum kilosu mu dedi? 🙈

Ah o eski günler yaaa şimdi kim bilir neler canlandı aklınızda?  🤔 Elbette ki hamilelikte alınan verilemeyen kilolar,siz ne düşünmüştünüz ? 😁  Hadi itiraf edin bir çoğunuz çevre baskısıyla bir şeyler tıkıştırdınız ağzınıza yarar besinlerin yanı sıra bin yıl yaşasanız hiç faydası olmayacak şeylerden 🙈 Ya da pazartesi sabahı başlanılıp aynı günün akşamı çöpe atılan o uzuuuunca diyet listeleri ? Hadi hadi vardır elinizin altında kötü gün diyet listeleri 😂 Sonuç mu ? ” Anneyim ben” diye mucizevi iki kelimenin ardına saklanmakla üstü örtülüyor .

Oysa hamilelikte her şey ne güzel başlamıştı değil mi ?  “Sen iki canlısın ye” den tut da “sütün çeker” lere dek bir çok kulağa hoş gelen , hoş geldiği yetmeyip insani yemek yemeye teşvik ederken arkasına sığındığı en buyuk bahanelerin başında gelen sihirli kelimeler aah ah. İşte hepsi bizim sonumuz oldu ya da sonun başlangıcı 😂 bir şarkıdan esinlenip sözlerini bize uyarlıyorum hemen ; ” Yedik sonunu bile bile yedik daha gençtik tabi kolay kilo veririz sandık acıyı da tatlıyı da ..” seklinde buradan Ersay Üner’e selamlar 🙈 Nasıl eşlik ettiniz değil mi ritimli şekilde bu şarkıya benimle birlikte 💗    Herkes suçunu bildiğine ve kabullendiğine göre bundan sonrası için ne yapılabilir kısmına bakmak lazım sanırım. Simdi herkesin bildiği şeyi ilk başta yazıp gizem yaratmadan yol haritamızı çizelim; boğazımızı tutmak. Evet evet temelinde bu var tüm diyetlerin ve o mucize kürlerin. Günlük hayatta beslenmemizi ‘normal’ seviyede tutabilirseniz yanında da destek olarak spor yapabilirseniz zaten gerisi kendiliğinden gelecektir. İşte sanırım hepimizin kilitlendiği nokta burada. Az yemek ve spor. İkisi cümle içinde hiç yan yana gelmiyor mu hayatınızda ,o zaman da işte bu mucizevi kürler devreye giriyor. Neydi misal ? Efendim mutfağa gidiyoruz büyükçe bir bardağın içerisine birkaç kaşık yoğurdu üzerine yarim limonun suyunu ekleyip bir şişe maden suyunu da ilave ederek bu karışımı akşamları uyumadan önce tüketiyoruz. Günlük yapıp tazecik içiyoruz. Sonra gitsin yağlar 😊 Sahi bu kürü hiç bir destek almadan ; bir mekik çekmeden günlük hayat rutini dışına çıkmadan uygulayıp da başarıya ulasan var mı aramızda ?

Hakkında Funda

Şuna da bak

Hemoroid Sebepleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Basur (Hemoroid)  Nedir? Halk arasında genel olarak basur adıyla bilinen hemoroid hastalığı, genelde makatta bulunan toplardamarların varis …

2 yorumlar

  1. Bence tutarlılık gösterilirse kilo verilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir