Cuma , Temmuz 19 2024

Bebeğinizi Müzikle Tanıştırın

Bebeğinizi daha küçücükken müzikle tanıştırın. Çünkü müzik bebeğin ritme, duraksamalara, söz dizilimlerine ve vurgulara dikkat kesilmelerini sağlar. Bebeğinize ne kadar fazla çeşitte müzik dinletirseniz hem müzik hem de dil açısından kulağının iyi olma şansı o derece artacaktır.

Peki müzik bebek zihninde nasıl değerlendirilir? Bebeğiniz müzikten annesinin de keyif aldığını fark ederse, zihninde müziği keyifli vakit geçirmek ve mutlu olmakla özdeşleştirecektir. Eğer bebeğinize şarkı söylerseniz en çok güvendiği ses anne sesi olduğu için ritmik sesleri keyifle ve güvenlik hissiyle bağdaştıracaktır. Bu yüzden bebeğinizi uyuturken ona şarkı yada ninni söyleyerek daha rahat uykuya dalmasını sağlayabilirsiniz.

bebeginizi-muzikle-tanistirin

Bebeğinizi müzikle tanıştırmak için illa belli bir yaş grubuna gelmesine gerek yoktur. Dilediğini zaman ses seviyesini düşük tutarak müzikle tanıştırabilirsiniz. Özellikle de annesinin dinlerken keyif aldığı müzikleri onun da dinlemesi bebeğinizi mutlu edecektir. Yapılan araştırmalarda bebeklerin anne karnındayken bile dinlediği müzikleri hatırladıklarını göstermiştir.

Hakkında Aylin Dedeoğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir